Jubilejní 10.výstava akvarijních ryb v Hradci Králové 2011

Dne 12. února vypukla v královehradeckém Aldisu v pořadí již 10. výstava akvarijních ryb. Stejně jako v předchozích letech tak i letos se bylo na co dívat. Ve výstavním sále bylo k vidění 81. vkusně zařízených akvárií. Druhý sál “prodejní” byl v sobotu a neděli (12.2. – 13.2.) naplněn nejen akvaristickým zbožím. Od stálých prodejců, které je možné potkat na různých převážně akvaristických akcích, přes perníky, tylandsie a keramické zboží až k zástupcům větších firem.

Ve výstavním sále byla už od vchodu vidět vystavená a zařízená miniakvária, fenomén dnešní doby. Mezi sladkovodními kousky se skvěl i malý klenot z říše mořské. Od dětí, které se shlukovaly kolem, bylo slyšet nadšené ” Nemo “.  Ano, v jedné z mini nádrží opravdu plaval Klaun očkatý (Amphiprion ocellaris). Byl tam ale jen na dobu výstavy a byl bedlivě sledován svým majitelem.  Většina výstavních akvárií byla osázena rostlinami od firmy Karel Rataj, syn a otec ze Šumperka. Několik nádrží měla v režii firma Sirius, která si osázela svá akvária rostlinami ze své nabídky (Tropica).

Ve výstavní místnosti byl možný samozřejmě i nákup ryb a jiných živočichů.  Jako prodejci tu v sobotu pobíhali členové rychnovského akvaristického spolku. Samozřejmě na prodej byl i obstojný sortiment akvarijních rostlin. Tu a tam se mezi lidmi mihla známá postava. Nad všemi tu vyčníval, jako téměř vždy, Libor Šprysl. K vidění samozřejmě byli i pořadatelé ing.Vladimír Hulman a ing.Josef Chmelař.  Ze sortimentu vystavovaných ryb byly k vidění  namátkou, nožovky, méně známé druhy bojovnic, terčovci, skaláry, bichiři a hromady dalších ať obvyklých či méně známých ryb.

[nggallery id=5]

Přeji všem do další akvaristické sezóny, kterou hrdě odstartovala právě královehradecká výstava, hodně úspěchů a pevné nervy.  Tak ať nám to plave.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výstavy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.