KUTNÁ HORA (15.10.2011) – ŽIVÉ KAMENY

DSB, REFUGIUM, LPS, SPS – tak těmito, pro sladkovodní akvaristy zcela neznámými, pojmy se na sobotním setkání mořských akvaristů v Kutné Hoře opravdu nešetřilo.

Zázemí pro toto zcela neformální setkání přátel slané vody, mořských ryb, korálů atd. poskytla firma Pepínův útes, provozujících zde jednu z největších prodejen s kompletním mořským sortimentem u nás. Po deváté hodině se sem začali sjíždět mořští nadšenci z celé ČR, ale i ze Slovenska, kde je mořská akvaristika momentálně snad populárnější než u nás (viz internetový portál reef.sk). Krátké přivítání zhruba šesti desítek účastníků, připojená omluva těm, na které nezbyla židle a již je zde první přednáška nebo lépe řečeno prezentace Davida Ženčáka a Josefa Tučka z návštěvy amerického veletrhu mořské akvaristiky MACNA 2011.

Po krátké přestávce na občerstvení následuje prezentace akvárií Romana Janáka a jeho odchovu ryb – především Pterapogon kauderni. Kontroverzním, nicméně správným příspěvkem, na který pozval přítomné Pepín alias Josef Tuček na závěr tohoto setkání, byla prezentace takzvané Turnovské metody od jejího samotného autora a největšího propagátora Jaroslava Hanzla. Pak už jen prohlídka prodejny – nejlepší příležitost pro ty, kteří si chtěli udělat radost a něco si odvézt. Krátké pohovory se známými z internetu, domluvené drobné výměny chovného materiálu a už nezbývá než se rozloučit.

Co dodat na závěr? Akce to byla opravdu podařená, příjemná i poučná. Doufám, že brzy bude možné něco podobného si zopakovat a případné zájemce nejenom o mořskou akvaristiku zveme do našeho spolku Akva – tera Rychnov nad Kněžnou na pravidelné schůzky každý první čtvrtek v měsíci,

od půl sedmé v domě chovatelů, kde jsou všichni členové i nečlenové srdečně vítáni.

Zdeněk Friml

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.